Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza na sąsiedzkie spotkanie „Zielony zakątek sąsiedzki”, które odbędzie się 15 maja 2026 roku przy ul. Żwirki i Wigury, w pobliżu bloków przy Podkarpackiej 5 i 7. To jedno z wydarzeń realizowanych w ramach open call „Kierunek: Inicjatywa!” 2026.
Natalia Zuzak wraz z mieszkańcami osiedla zapraszają do wspólnego działania w miejscu dawnej fontanny - przestrzeni, która przez lata była bliska mieszkańcom i może znów stać się miejscem spotkań. Wspólnie powstanie tu zielony klomb, a samo wydarzenie będzie okazją, by pobyć razem, zrobić coś dla swojej okolicy i na nowo poczuć, czym jest prawdziwa sąsiedzkość.
Inicjatywa przywraca do życia miejsce po dawnej fontannie przy ul. Podkarpackiej w Krośnie - przestrzeń, która kiedyś była ważnym punktem spotkań mieszkańców, a dziś pozostaje trochę zapomniana. To właśnie tutaj chcemy stworzyć zielony klomb - prostą, przyjazną przestrzeń, do której będzie można przyjść, zatrzymać się i spotkać z innymi.
0 odpowiedzi