W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie zasad, które pomogą bezpiecznie przetrwać upały.
Pamiętajmy o podstawowych zasadach:
Zadbajmy o osoby najbardziej narażone
Szczególną troską otoczmy seniorów, osoby samotne i przewlekle chore. Warto zapytać sąsiadów lub bliskich, czy nie potrzebują pomocy, wody lub zrobienia zakupów.
Pamiętajmy również o zwierzętach:
Wysokie temperatury mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Zachowajmy rozwagę, dbajmy o siebie nawzajem oraz o nasze zwierzęta.

Dopełnieniem muzycznych wrażeń podczas tegorocznej edycji Święta Tradycji Ziemi Krośnieńskiej LATO będzie potańcówka na ludowo z muzyką na żywo. Zagra dla nas Kapela z Ropczyckiego, czyli grupa pasjonatów muzyki tradycyjnej. Twórcy Kapeli starają się zachować muzykę ze swoich okolic, grając melodie z dawnego powiatu Ropczyckiego. W swoim repertuarze mają utwory zachowane m.in. przez Jana Marka, Franciszka Marcińca, Balbinę Darłak oraz okoliczne kapele ludowe.
Oprócz melodii z najbliższych im okolic, grają również utwory z repertuaru kapeli Władysława Łobody. W 2026 roku Kapela brała udział w konkursie „Stara Tradycja” organizowanym przez Fundację Wszystkie Mazurki Świata. Nagrodą dla Kapeli był występ wśród laureatów konkursu podczas Koncertu pn. Stara Tradycja, który otwierał tegoroczną edycję Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie.
Skład kapeli:
Jerzy Żegleń - klarnet C
Marcelina Bełzo - skrzypce prym
Ola Napiórkowska - skrzypce sekund
Dawid Darłak – kontrabas
Miejsce: Plac przed Etnocentrum
Udział: bezpłatny

Święto tradycji ziemi krośnieńskiej LATO to także spotkania przy stole. Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaprasza do udziału w Biesiadzie krośnieńskiej! Podczas spotkania, prowadząca Ewa Szymko zaprezentuje swoje tajniki kuchni regionalnej, a uczestnicy będą mogli skosztować smaków kuchni pogórzańskiej. W menu na to spotkanie znajdziemy m.in.: barszcz czerwony zabielany z jajkiem, ziemniakami i skwarkami, pierogi z młodą kapustą omaszczone paloną śmietanką, naleśniki z serem i musem truskawkowym, swojski chleb z sezonowymi dodatkami. I to nie koniec! Przy spotkaniu towarzyszyć będzie śpiew prowadzony przez członków krośnieńskiego zespołu śpiewaczego KAMRATKI. Zapraszamy!
Miejsce: Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej
Udział: 50 zł/osoba

W piątkowy wieczór Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaprasza na koncert zespołu Córy Mary, który tworzony jest przez czworo muzyków grających neofolk. Pasją członków zespołu jest odkrywanie archaicznych pieśni, nie poprzestają jednak na rekonstrukcji, splatając tradycję z własną wizją artystyczną. Melancholijno-transowe muzyczne krajobrazy Cór Mary skoncentrowane są wokół muzyki etnicznej, szczególnie słowiańskiej. W ich pieśniach króluje wielogłos połączony z akompaniamentem tradycyjnych instrumentów. Różnobarwność muzyczną dopełnia przemieszanie utworów o uporządkowanej strukturze z wokalno-instrumentalnymi improwizacjami.
Zespół tworzą:
Aleksandra Kowalczyk – wokalistka, performerka, kulturoznawczyni. Założyła grupę improwizacji wokalnej Syreny, współpracowała z Teatrem Węgajty oraz magazynem „Glissando”. Prowadzi warsztaty wokalne „Przędzalnia głosu”. Laureatka I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Dawnej w Mrozach.
Beata Jęga Kowalska – założycielka zespołu, wokalistka, autorka kompozycji i aranżacji, autorka elektroniczno-folkowego projektu Jęga, członkini rozmaitych okołofolkowych inicjatyw muzycznych. Laureatka I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Dawnej w Mrozach.
Mikołaj Jendrysiak – skrzypek, aranżer, kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracuje m. in. z Orkiestrą Polskiego Radia, Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Sinfonia Viva, Łomiankowską Orkiestrą Kameralną, Heroes Orchestra a także z muzykami rozrywkowymi np. Sanah, czy Steve Nash.
Çağlar Şahin – muzyk, kompozytor, twórca aranżacji. Założyciel orkiestry Andante’s Inferno, członek orkiestry Heroes Orchestra. Studiował kompozycję na wydziale muzycznym Yaşar University w Izmirze oraz na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie. W Córach Mary gra na bębnie obręczowym, współtworzy kompozycje.
Miejsce: Plac przed Etnocentrum
Udział: bezpłatny

26.06 | godz. 21:00 zapraszamy na seans „Nice Guys. Równi Goście” – genialnej czarnej komedii kryminalnej w reżyserii Shane'a Blacka.
Na ekranie zobaczycie fantastyczny duet prywatnych detektywów, w których wcielają się Ryan Gosling i Russell Crowe. Błyskotliwe dialogi, zwariowane śledztwo i solidna porcja humoru gwarantowane!
Nie przegapcie tej filmowej dawki śmiechu na dobry początek wakacji

Niektóre historie, które powstają w zaciszu sceny, najlepiej opowiada się pod gołym niebem. Rodzą się one z ruchu, spotkania i wspólnej pracy, a później wychodzą na ulice miasta, by stać się częścią większej opowieści. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza po raz kolejny zaprasza dzieci i młodzież do udziału w warsztatach Teatru na Bruku - wakacyjnej przygodzie z teatrem, której finał będzie można zobaczyć podczas Święta Murów Krosna.
Przez pięć dni uczestnicy będą wspólnie tworzyć spektakl teatralny inspirowany historią miasta i atmosferą Święta Murów Krosna. Teatr od wieków wychodził poza mury budynków, spotykając się z widzami na placach, ulicach i targowiskach - do tej tradycji nawiązuje Teatr na Bruku. Podczas warsztatów teatralnych uczestnicy będą budować sceniczne opowieści, tworzyć postaci i pracować nad działaniami, które ożywią przestrzeń miasta. Rytm widowisku nadadzą warsztaty bębniarskie, odwołujące się do dawnych funkcji muzyki towarzyszącej pochodom, świętom i miejskim uroczystościom, a nauka chodzenia na szczudłach pozwoli stworzyć barwne postaci rodem z ulicznych widowisk i jarmarków.
Uzupełnieniem będą działania scenograficzne, podczas których powstaną elementy oprawy spektaklu. Tegoroczni uczestnicy będą pracować nad spektaklem „O czym szepczą mury”, inspirowanym historią miasta i atmosferą Święta Murów Krosna. Gotowe przedstawienie zostanie zaprezentowane publiczności 4 lipca 2026, a wcześniej młodzi artyści wezmą udział w królewskim orszaku, stając się częścią jednego z najbardziej widowiskowych punktów programu.
Dla kogo: dzieci i młodzież: 9-14 lat
Warsztaty prowadzą: Natalia Koza, Jacek Ukleja, Maciej Kuliga
W programie: warsztaty teatralne, bębniarskie, chodzenia na szczudłach, scenograficzne
Spektakl warsztatowy: „O czym szepczą mury”
Udział w orszaku i prezentacja spektaklu: 4 lipca 2026 (rynek) podczas Święta Murów Krosna
Teatr na Bruku
Teatr na Bruku to wakacyjne warsztaty teatralne organizowane przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, podczas których od lat powstają spektakle prezentowane w przestrzeni miasta. To czas twórczych poszukiwań, nauki i wspólnego działania, ale także okazja, by przekonać się, jak rodzi się uliczne widowisko.
Święto Murów Krosna
4-5 lipca 2026
Święto Murów Krosna to wydarzenie plenerowe, którego osią jest symbolika średniowiecznych murów - niegdyś realnych struktur obronnych, wyznaczających granice miasta i zapewniających jego bezpieczeństwo, dziś odczytywanych jako znak relacji międzyludzkich, tożsamości i trwałości miejsca. To właśnie wokół tej idei budowana jest opowieść o Krośnie - mieście wyrastającym z kamienia, gliny i pracy ludzkich rąk. Na gości wydarzenia czekają parady, inscenizacje historyczne, pokazy rzemiosł i działania artystyczne, które razem tworzą wielowątkową narrację o życiu w obrębie dawnych murów. To opowieść snuta nie tylko na scenie, ale w przestrzeni krośnieńskiej starówki - poprzez ruch, dźwięk, obraz i wspólne działania.
Termin: 29 czerwca - 3 lipca 2026 oraz premiera 4 lipca 2026
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza
Szczegóły: rckp.krosno.pl
Warsztaty: bezpłatne
Zgłoszenia: przez formularz elektroniczny dostępny na stronie rckp.krosno.pl
Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Programu WspółKultura

Zapraszamy na wyjątkowy seans kina plenerowego pod gołym niebem! Już 28 czerwca na parkingu głównym przed szkołą "Naftówką" będzie można obejrzeć wzruszający film „Był sobie pies”.
Data: 28.06, miejsce: Parking główny przed szkołą, ul. Bohaterów Westerplatte 20
Godzina: 21:30
Wstęp bezpłatny!
Przyjdź z rodziną i przyjaciółmi, zabierz koc lub leżak i spędź letni wieczór przy wspólnym oglądaniu filmu na świeżym powietrzu.
Wydarzenie realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna w ramach Budżetu Obywatelskiego.

28 sierpnia 2026, godz. 19.00
Muzyka w dialogu z wiekami
FINESIS TRIO:
Katarzyna Puch-Słabik - sopran
Małgorzata Żegleń-Włodarczyk - gitara, lutnia
Paulina Tkaczyk-Cichoń - klawesyn
Finesis Trio to charyzmatyczny zespół wokalno-instrumentalny, stworzony w 2008 roku przez trzy absolwentki europejskich uczelni muzycznych - trzy różne osobowości, które połączyła wspólna pasja - muzyka. Zespół z dużym powodzeniem wykonuje muzykę różnych epok, poczynając od dawnej, renesansowej i barokowej, poprzez klasyczną, romantyczną, aż po współczesną. Na swoim koncie ma również prapremiery - w tym odkryte przez artystki w Bibliotece Katalońskiej w Barcelonie „perełki repertuarowe” ze zbioru Monumentos de la Música Española z XVII wieku czy odnalezione w Morawskim Muzeum w Brnie sonaty solowe na gitarę z basso continuo autorstwa T. Giordaniego. Finesis Trio podejmuje także współpracę z różnymi muzykami oraz kompozytorami polskimi, co owocuje ciągłym poszerzaniem repertuaru koncertowego. Efektem takich działań jest między innymi dedykowany zespołowi Finesis Trio czteroczęściowy cykl Fraszki (2019) Michała Lazara do słów Jana Kochanowskiego.
Błyskotliwy i wierny styl interpretacji, gracja, elegancja oraz wysoki poziom artystyczny Finesis Trio zdobywają uznanie szerokiej publiczności na licznych koncertach i festiwalach w kraju i za granicą (Francja, Włochy, Rosja, Słowacja), między innymi:
W 2017 roku zespół poszerzył dyskografię o płytę CD „Słońce zaklęte w dźwiękach Hiszpanii i Włoch” (MP Studio, nr kat. MP CD 115), zawierającą unikatowy program odnaleziony w europejskich bibliotekach i muzeach, a wśród zawartych na niej utworów znaleźć można kwintesencję włoskiej ekspresji i swobody oraz hiszpański temperament. Album składa się między innymi z kompozycji G.F. Händla, F. Sora czy L. Boccheriniego.
Od momentu ukazania się zbiera znakomite recenzje uznanych dziennikarzy muzycznych, a jego promocja miała miejsce między innymi na antenie Radia Kraków (audycja „Pociąg do muzyki” Antoniego Krupy), Radia Plus (audycja „Luz Plus” Agaty Peteli), RMF Classic czy na łamach kwartalnika „Sześć Strun Świata” (artykuł pt. „Płyta tria z Krakowa”, SSŚ nr 11 - 3/2017). Jest także skatalogowany w Magazynie Zbiorów Dźwiękowych i Audiowizualnych (Fon.I.99.662) Biblioteki Narodowej w Warszawie.
W grudniu 2018 roku nakładem Wydawnictwa Muzycznego ABSONIC ukazała się płyta CD pt. „Najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne na różne instrumenty - 200 lat kolędy austriackiej Cicha noc”, na której znalazły się kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu Finesis Trio (obok innych artystów). Płyta ta stanowiła dodatek do miesięcznika „Kronika Bocheńska” (nr 12/317).
Poza działalnością koncertową zespół bierze udział w wydarzeniach o charakterze naukowym. W 2020 roku artystki zostały zaproszone do wygłoszenia wykładów na temat głosu ludzkiego i instrumentów dawnych w ramach cyklu „Instrumenty w zwierciadle” czasu podczas V Koncertu Muzyki Dawnej (Wieliczka). Informacje na temat Finesis Trio odnaleźć można także w bazie Polskiego Centrum Informacji Muzycznej (www.polmic.pl).
Katarzyna Puch-Słabik - sopran
Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach w specjalności wokalno-aktorskiej (z oceną celującą z aktorstwa) w klasie śpiewu prof. Henryki Januszewskiej-Stańczyk. Warsztat wokalny doskonaliła także podczas IX Kursu Wokalistyki Operowej w Krynicy-Zdroju, pracując pod kierunkiem takich profesorów jak: J. Romańska, M. Witkiewicz, M. Growiec oraz w ramach kursów mistrzowskich „Voice, Body and Spirit in Balance” prowadzonych przez prof. J. Niziołka. Uczestniczyła także w lekcjach i seminariach dotyczących interpretacji pieśni niemieckiej, czeskiej arii oraz muzyki epoki baroku.
Katarzyna Puch-Słabik koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą między innymi w ramach XI, XIV, XV Festival de Musique Baroque d’Auvergne (Francja), VI, VII, VIII, IX, XI i XII Festiwalu Polskiej Muzyki Organowej i Kameralnej w Nitrze (Słowacja), XIX Festiwalu Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim w Warszawie, XXVI Międzynarodowej Dekadzie Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej w Cieszynie, IX i XIII Festiwalu Młodzi Artyści w Krakowie, XV Nowohuckiej Wiośnie Muzycznej w Krakowie, XIV i XXII Letnich Koncertach Muzyki Organowej i Kameralnej w Limanowej, Letnich Podgórskich Koncertach w Krakowie oraz w cyklach Koncerty Norbertańskie w Strzelnie czy podczas koncertów w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni.
Istotnym obszarem jej działalności koncertowej jest współpraca z Chórem Polskiego Radia w Krakowie oraz z Operą Krakowską, z którymi koncertowała, występując na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na świecie, między innymi International Festival Musica Sacra de Bogota (Kolumbia), Edinburgh International Festival (Szkocja), XV Festival Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Festiwal Ludwiga van Beethovena, Festiwal „Warszawska Jesień”, Festiwal w Konstanz (Niemcy), XIX Letni Festiwal Opery Krakowskiej, XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”, Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie czy Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie.
Na swoim koncie ma również liczne nagrania płytowe i telewizyjne z Chórem Polskiego Radia, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej czy Chórem Chłopięcym Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Odtwórczyni głównej roli w spektaklu „Dom Bernardy Alba” F.G. Lorca (reż. J. Głybin, w ramach Dni Muzyki Wokalnej w Akademii Muzycznej w Katowicach). Uczestniczyła też w wykonaniu polskiej prapremiery „Opery żebraczej” J. Gaya (w Teatrze w Bytomiu) oraz opery „Suor Angelica” (reż. W. Ochman, kier. muz. M. Klauza w Operze Śląskiej w Bytomiu). Katarzyna Puch-Słabik brała udział w prawykonaniu dzieła J.A.P. Kaczmarka „Universa - Opera Otwarta” skomponowanego na jubileusz 650-lecia UJ. Odznaczona przez Polski Związek Chórów i Orkiestr Brązową Odznaką Honorową za wieloletnią działalność chóralną.
Współzałożycielka zespołu Finesis Trio, wraz z Pauliną Tkaczyk-Cichoń i Małgorzatą Żegleń-Włodarczyk (2008), z którym nagrała płytę „Słońce zaklęte w dźwiękach Hiszpanii i Włoch” (2017). Od 2014 roku prowadzi działalność pedagogiczną (nauczyciel śpiewu i emisji głosu). Od 2015 roku pełni również funkcję koordynatora w oddziale Szkoły Muzycznej w Czasławiu. Od 2009 roku prowadzi zajęcia z emisji głosu dla Chóru Chłopięcego działającego przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Katarzyna Puch-Słabik zapraszana jest jako juror konkursów wokalnych.
Małgorzata Żegleń-Włodarczyk - gitara, lutnia
Doktor sztuk muzycznych, absolwentka studiów magisterskich i podyplomowych w Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym w klasie gitary prof. dra hab. Michała Nagya. Studiowała także grę na lutni u Jerzego Żaka. Pracowała pod kierunkiem wybitnych gitarzystów i lutnistów, takich jak: M. Dylla, J. Held, C. Marchione, P. Saidl, R. Aussel, H. Wallisch, Ph. Villa, A. Vianna, H. Fallman, P. Zaleski, M. Siatkowski, C. Maccari, P. Pugliese. Uczestniczyła w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez R. Galléna, R. Diensa, T. Offermana, Duo Melis (S. Prieto, A. Mazurakis), M. Nosala oraz P. Garibay’a. Brała udział w lekcjach, warsztatach, seminariach i wykładach na temat interpretacji muzyki epoki baroku prowadzonych przez J. Żaka, J. Helda, H. Smitha (lutnia), R. Brown (flet traverso), M. Erdman, B. Klapprott (klawikord), Ch. Schornsheim, J. Ogg’a, K. Haugsand’a (klawesyn), S.-L. Kaakinen-Pilch, Z. Pilcha (skrzypce barokowe), XIX i XX-wiecznej muzyki gitarowej oraz muzyki hiszpańskiej (J. Cardoso, D. Ribouillault, Z. Dubiela), muzyki gitarowej St. Mrońskiego i A. Tansmana (K. Nieborak). Uczestniczyła również w wykładach (K. Komarnickiego, J. Żaka, C. Maccari, P. Pugliese’a) w ramach sesji naukowej Dni J.N. Bobrowicza, organizowanej przez Akademię Muzyczną w Krakowie, zajęciach z prowadzenia zespołów gitarowych i kameralnych (J. Hübscher, K. Wieczorek) czy ergonomii gry na gitarze (T. Offerman). Swoje umiejętności doskonaliła także na kursach w ramach I, II, IV, V, VI i VIII Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych w Lanckoronie (od 2008), w tym w warsztatach metodycznych poruszających tematykę prowadzenia zespołów gitarowych (J. Hübscher), improwizacji jazzowej „Pierwszy Chorus” (M. Olak) oraz „Muzyki gitarowej Ameryki Łacińskiej” (L. Potasiński).
Małgorzata Żegleń-Włodarczyk prowadzi działalność koncertową jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą, występując w ramach XV Festival de Musique Baroque d’Auvergne (Francja), VI, VII i VIII Festiwalu Polskiej Muzyki Organowej i Kameralnej w Nitrze (Słowacja), Zichyho Palác w Bratysławie (Słowacja), Bezirksmuseum w Wiedniu (Austria), XIV i XXII Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Limanowej, Letnich Podgórskich Koncertów oraz Podgórskiej Jesieni Kulturalnej w Krakowie, XXVI Międzynarodowej Dekady Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej w Cieszynie, Letnich Koncertów Kameralnych w Dobrej, Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, XX i XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, V Międzynarodowego Festiwalu „Związki pomiędzy kulturą południa a północy - Schubert-Chopin-Grieg - wzajemne inspiracje i rezonans w malarstwie i literaturze” (Kraków). Współpracowała z wieloma solistami, zespołami kameralnymi i akompaniatorami, chórem mieszanym Camerata pod dyr. I. Szoty oraz orkiestrą Fresco Sonare pod dyr. M. Bachowskiej. Współzałożycielka Finesis Trio (2008), z którym wydała debiutancką płytę „Słońce zaklęte w dźwiękach Hiszpanii i Włoch”.
Nawiązuje także liczne współprace z kompozytorami.
Dokonała polskich prawykonań dzieł S. Brotonsa, F. Carullego (koncert na gitarę i orkiestrę e-moll op. 140), T. Giordaniego i G. Gorelovej oraz - po raz pierwszy w historii fonografii - dokonała nagrania (razem z Pauliną Tkaczyk-Cichoń) wszystkich sonat solowych na gitarę z basso continuo T. Giordaniego (2019).
Jest prelegentką międzynarodowych i ogólnopolskich konferencji naukowych (między innymi Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Artystyczna Doktorantów i Młodych Naukowców „Oblicza gitary w badaniach naukowych” w Częstochowie) i seminariów z zakresu teorii muzyki. Autorka artykułów na temat gitary angielskiej (guittar) oraz gitarowej muzyki drugiej połowy XVIII wieku (czasopisma: „MusiQs” przy Akademii Muzycznej w Krakowie, „Edukacja Muzyczna” przy Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie). Za swoją działalność naukową została nagrodzona wieloma stypendiami. Jest recenzentką Kwartalnika Młodych Muzykologów UJ oraz pomysłodawczynią corocznego Koncertu Muzyki Dawnej w ZSM w Wieliczce. Zapraszana jest w charakterze jurora przez organizatorów konkursów gitarowych, od wielu lat pełni funkcję jurora w kolejnych edycjach International Music Competition „VirtuClassic”. Od 2010 roku prowadzi klasę gitary w szkołach muzycznych I i II stopnia, a jej uczniowie odnoszą sukcesy na konkursach.
Paulina Tkaczyk-Cichoń - klawesyn, flet traverso
Doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klawesynu prof. Bogumiły Gizbert-Studnickiej oraz Hochschule für Musik we Freiburgu w klasie klawesynu i pianoforte prof. Roberta Hilla (dyplomy z wyróżnieniem). Ukończyła również studia podyplomowe w Hochschule für Musik und Theater w Monachium w klasie klawesynu prof. Christine Schornsheim, uzyskując Dyplom Koncertowy. Studiowała także grę na flecie barokowym traverso u Prof. Karla Kaisera oraz u prof. Michaela Schmidta-Casdorffa. Swoje umiejętności rozwijała na wielu mistrzowskich kursach klawesynowych i fletowych. Pracowała wtedy pod kierunkiem takich profesorów jak: H. Dreyfus, K. Gilbert, C. Tilney, B. van Asperen, R. Kohnen, J. Christensen, I. Wjuniski, W. Kłosiewicz, B. Kuijken, J. Ogg, R. Brown.
W 2003 roku zdobyła wyróżnienie na Konkursie Klawesynowym Wyższych Uczelni Niemieckich w Saarbrücken. Za szczególne osiągnięcia artystyczne otrzymała Nagrodę Edukacyjną Miasta Krakowa, dwukrotnie Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, „Sapere Auso” Małopolskiej Fundacji Stypendialnej, Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP „Młoda Polska”, Stypendium DAAD - Deutscher Akademischer Austausch Dienst.
W 2002 roku założyła zespół Cantica Sacra, następnie Musica Graziosa oraz Finesis Trio w 2008 roku. Współpracuje również z wieloma zespołami polskimi i zagranicznymi. Prowadzi kursy i wykłady poświęcone wykonawstwu muzyki dawnej. W obszarze jej zainteresowań repertuarowych znajduje się także muzyka współczesna. Koncertuje jako klawesynistka, pianistka i flecistka w kraju i za granicą.
Brała udział w wielu prestiżowych festiwalach i koncertach w Polsce, Francji, Niemczech, Słowacji i Szwajcarii - były to między innymi: XXIX Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, XIII Ogólnopolski Festiwal „Tydzień Talentów w Tarnowie”, Tynieckie Recitale Organowe, Muzyka w Starym Klasztorze w Łodzi-Łagiewnikach, „Tempus Paschale” w Lublinie, Gliwicki Festiwal Bachowski, III Festiwal Cichej Muzyki w Toruniu, 32. Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie”, XIX Festiwal Muzyki Dawnej w Zamku Królewskim w Warszawie, XI Międzynarodowy Festiwal Organowy w Zakopanem, XVI i XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Wolsztynie, „Letnie Podgórskie Koncerty” w Krakowie, VIII Festiwal „Muzyka na Szczytach”, XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Wasilkowie, Mikołowskie Dni Muzyki, V Międzynarodowy Festiwal „Polart”, Festiwal im. G.G. Gorczyckiego, XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Jędrzejowie, koncerty w cyklu „Wieczory Wawelskie” oraz wielokrotnie uczestniczyła w festiwalach: „Młodzi Artyści w Krakowie”, Dni Bachowskie oraz Festiwal de Musique Baroque d’Auvergne (Francja).
W swoim dorobku fonograficznym posiada cztery płyty: debiutancką - solową płytę Ch.S. Binder: „Sei Suonate per il Cembalo op.1” (DUX Recording Producers, 2014), „Amor Sacro Amor Profano” (Ëvoe Records, 2015) nagraną z Europejską Kameralną Orkiestrą Barokową „Il Giardino d’Amore”, „Słońce zaklęte w dźwiękach Hiszpanii i Włoch” (MP-Studio, 2017) zarejestrowaną przez zespół Finesis Trio, którego jest członkiem oraz najnowszy krążek zawierający „Sonaty i Divertimento na klawesyn i flet traverso Ch. S. Bindera” (Agencja Artystyczna GAP, 2020). Podczas nagrania Paulina Tkaczyk-Cichoń wystąpiła w podwójnej roli, grając zarówno na klawesynie, jak i flecie traverso. Towarzyszyły jej Bogumiła Gizbert-Studnicka (klawesyn) oraz Karolina Jesionek (flet traverso).
Ma na swoim koncie również pierwszą publikację książkową „Stylistyczna różnorodność w twórczości Christlieba Siegmunda Bindera na przykładzie zbioru Sonat Klawesynowych op. 1 - między barokiem a klasycyzmem” (Musica Iagellonica, 2017).
Program:
Antonio Vivaldi
Domine Deus z Glorii D-dur RV 589 - sopran, gitara, klawesyn
Leszek Wojtal
Litania - gitara
Fernando Sor
Seguidillas boleras:
Las mujeres y cuerdas
Muchacha, y la vergüenza
De amor en las prisiones - sopran, gitara
Anselmo Viola
Sonata del Monasterio de Montserrat D-dur - klawesyn solo
Michał Lazar
Fraszki do słów Jana Kochanowskiego
Z Anakreonta
O żywocie ludzkim - sopran, gitara, klawesyn
Monumentos de la Música Española XLVII - Música Barroca Española
Giovanni Stefani - Vuestra belleza, señora
Anónimo - Todo eres contradicciones
Sebastián Durón - Abril floreciente
Gabriel Bataillé - El baxel está en la playa - sopran, b.c. (lutnia, klawesyn)
José Bragato
Ave Maria Andina - sopran, gitara, klawesyn

„Smyczki na Wojciechu” to cykl letnich koncertów kameralnych, który od lat przyciąga do zabytkowego kościoła św. Wojciecha miłośników muzyki, piękna i spokojnych spotkań ze sztuką.
14 sierpnia 2026, godz. 19.00
Neuma Quartet
Sławomira Wilga - pierwsze skrzypce
Michał Nowak - drugie skrzypce
Nela Zaforemska - altówka
Agata Nowak - wiolonczela
Neuma Quartet powstał w 2022 roku. Członkowie zespołu są absolwentami Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Kwartet zadebiutował wraz z laureatką Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - Leonorą Armellini - inaugurując XXI Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza. W kwietniu bieżącego roku zespół wziął udział w Międzynarodowym Konkursie im. Carla Nielsena, docierając do półfinału. Kwartet uczestniczył w sesji Musethica Germany, w ramach której współpracował ze znakomitym artystą Avri Levitanem oraz wystąpił podczas Schleswig-Holstein Musik Festival. Neuma Quartet to zdobywcy 3. nagrody na II Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w 2023 roku.
Sławomira Wilga
Laureatka I nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, jednym z najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych w Polsce. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi pod kierunkiem prof. Łukasza Błaszczyka. Zapraszana regularnie na międzynarodowe festiwale muzyczne w Europie, Afryce i Azji, gdzie kształciła się między innymi u Zakhara Bron, Aleny Baeva czy Barnabása Kelemena. Solistka występująca z orkiestrami, między innymi NOSPR, Filharmonią Łódzką, Filharmonią Śląską oraz Sinfoniettą Cracovią. Regularnie występuje również jako kameralistka i członkini zespołów orkiestrowych, współtworząc zespoły nagradzane na konkursach, takie jak As-SAI Piano Trio czy Neuma Quartet.
Dokonała nagrań dla Polskiego Radia, w tym koncertu Mieczysława Karłowicza. Jej płyta z nieznanymi dziełami braci Kątskich została wyróżniona w Konkursie Muzycznym „Muzyczne Orły”. Stypendystka licznych programów kulturalnych, w tym „Młoda Polska”. Obecnie jest asystentką w Katedrze Instrumentów Smyczkowych - w macierzystej uczelni - i skrzypaczką orkiestry Sinfonia Varsovia.
Michał Nowak
Koncertmistrz Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Laureat wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów muzycznych. Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Pawła Radzińskiego. Uczestniczył w licznych warsztatach i kursach muzycznych, kształcąc się pod kierunkiem takich mistrzów jak: Igor Frolov, Petru Monteanu, Dymitr Sitkovietsky, Pavel Vernikov, Ivry Gitlis, Michael Vaiman, Zakhar Bron, Peteris Vasks, Ida Bieler, Andrej Bielow, Jakub Jakowicz, Alexander Pavlovski, Kyril Zlotnikov, Ori Kam, Sergei Bresler, Avri Levitan, Johannes Meissl, Nils Mönkemeyer.
Aktywnie koncertuje w Austrii, Danii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Ukrainie, Białorusi, Rosji, Japonii. W Polsce występował natomiast na najważniejszych estradach koncertowych, między innymi w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Filharmonii Gorzowskiej, sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej oraz Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Wielokrotny stypendysta między innymi Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fundacji „Musica-Viva” oraz „Towarzystwa Mozartowskiego”.
Nela Zaforemska
Stypendystka Fundacji Stradivarius.pl, absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie skrzypiec prof. Łukasza Błaszczyka i dr Dominiki Przech. Przez wiele lat związana z Teatrem Wielkim w Łodzi, obecnie pełni funkcję zastępczyni koncertmistrza w orkiestrze Filharmonii im. Bronisława Hubermana w Częstochowie. Aktywnie współpracuje również z zespołem Baltic Neopolis Orchestra jako kameralistka i liderka. Jako altowiolistka zadebiutowała podczas festiwalu Guimarães Clássico w Portugalii w 2021 roku. Od tego czasu uczestniczy w licznych kursach mistrzowskich i festiwalach, występując zarówno jako skrzypaczka, jak i altowiolistka.
Agata Nowak
Zdobywczyni 17 pierwszych nagród w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Laureatka nagród specjalnych podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego im. D. Połońskiego (Nagroda Specjalna TVP Kultury, Nagroda Radomskiej Orkiestry Kameralnej, Nagroda Orkiestry Kameralnej AUKSO Miasta Tychy) oraz tytułu Wicemistrza VIII International Chamber Music Competition Turniej Kameralny.
Współautorka wydanej w 2019 roku płyty nagranej w duecie z prof. Alexandrem Gebertem oraz w składzie kwartetu wiolonczelowego. Od 2018 roku związana z Polish Soloist String Orchestra - młodą orkiestrą kameralną. Wielokrotnie występowała jako solistka z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lwowskiej oraz Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia AMADEUS pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Zdobywczyni nagrody „Osobowość Artystyczna” oraz Nagrody Specjalnej na Music Festival & Master Class w Pile. Półfinalistka programu „Młody Muzyk Roku” w 2009 roku. Wiolonczelistka Orkiestry Filharmonii Pomorskiej oraz liderka grupy wiolonczel w Kameralnej Orkiestrze Filharmonii Pomorskiej „Capella Bydgostiensis”.
Program:
Antonín Dvořák - Kwartet F-dur „Amerykański”
Szymon Laks - Kwartet smyczkowy nr 3 „Na polskie tematy ludowe”

17 lipca 2026, godz. 19.00
Hiszpańska dusza
Miriam Rodriguez Brüllová - gitara
Anna Gutowska - pierwsze skrzypce
Lena Krzanowska - drugie skrzypce
Urszula Ostrouch - altówka
Anna Naściszewska - wiolonczela
Elene Meparishvili - skrzypce
Elene Berdzenishvili - skrzypce
Miriam Rodriguez Brüllová
Studiowała w Konserwatorium Państwowym w Bratysławie. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zakresu sztuk performatywnych i pedagogiki w Akademii Sztuk Scenicznych w Bratysławie, kształciła się pod kierunkiem wybitnego gitarzysty i pedagoga Álvara Pierriego na Uniwersytecie Quebecu w Montrealu oraz Uniwersytecie Laval w Quebecu, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuk performatywnych (2001). W 2003 roku ukończyła studia podyplomowe na Universität für Musik Und darstellende Kunst w Wiedniu pod kierunkiem tego samego pedagoga.
Występowała jako solistka z Jerozolimską Orkiestrą Symfoniczną, Brandenburgisches Staatsorchester, Orchestra Sinfonica di Roma, Orchestra Fondazione Arena di Verona, Orquesta Filarmónica de Bogotá, Słowacką Orkiestrą Filharmoniczną, Słowacką Orkiestrą Radiową, Universal Symphony Orchestra Seoul, Filharmonią Rzeszowską, Virtuosi di Praga, Orkiestrą Kameralną Talich, Virtuosi Pragenses, Orkiestrą Filharmoniczną Bohuslava Martinů, Filharmonią Północnoczeską, Cappellą Istropolitaną, Slovak Sinfoniettą, Zachodnioczeską Orkiestrą Symfoniczną, Classical Music Maniacs, Aeolus Quartet, Kallaci Quartet, Zemlinsky Quartet, Stamic Quartet, Mucha Quartet i innymi. Artystka występowała w takich salach koncertowych jak Rudolfinum w Pradze, Konzerthaus w Berlinie, Centrum Sztuki w Seulu, Auditorium Conciliazione w Rzymie, Teatro Filarmonico w Weronie i innych. Oprócz Słowacji koncertowała w niemal całej Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji i Afryce. Prowadziła warsztaty i kursy mistrzowskie, między innymi w RPA, Peru, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji.
Jako kameralistka regularnie występuje z wieloma znakomitymi artystami ze Słowacji, Czech i Węgier. Nagrywała dla Słowackiego Radia, wytwórni Praga Digitals, ArcoDiva i Pavlík Records. Jest pomysłodawczynią i dyrektorką artystyczną międzynarodowego festiwalu muzycznego Bratislava Chamber Guitar (od 2005 roku) oraz Visegrad Music Youth Academy (od 2018 roku). Przez kilka lat była zatrudniona na Universität für Musik Und darstellende Kunst w Wiedniu. Obecnie wykłada w Konserwatorium w Bratysławie i Akademii Sztuk Pięknych w Bańskiej Bystrzycy. Miriam gra na gitarze światowej sławy lutnika Gernota Wagnera.
Anna Gutowska
Solistka, kameralistka i pedagog. Ukończyła z wyróżnieniem szkoły muzyczne w Rzeszowie, Conservatoire de Lausanne oraz Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, kształcąc się pod kierunkiem prof. E. Zienkowskiego, prof. P. Ursteina J. Jaqueroda. Laureatka konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, stypendystka fundacji krajowych i międzynarodowych. Reprezentowana przez Arte 90, otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. W ramach projektu stypendialnego nagrała płyty z koncertami skrzypcowymi H. Wieniawskiego.
Występuje w Polsce i wielu krajach świata, między innymi w Berliner Philharmonie, MuTh Konzertsaal Wien, Gläserner Saal, Metallner Saal Musikverein, Wiener Konzerthaus / Brahms Saal und Schubert Saal, Shanghai Symphony Hall, Salle Métropole Lausanne, National Centre for the Performing Arts Beijing, Guangzhou Opera House (Chiny), Roudaki Hall Iran, Juilliard School New York, Conservatoire CNSMD Paris, Biblioteca Joanina, w takich krajach jak Portugalia, Norwegia, Japonia, Lichtenstein, a także w USA, Włochy, Francja, Chile, Meksyk, Niemcy, Szwajcaria i wielu innych. Prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce, Chile, Meksyku, Słowacji, Iranie, Włoszech, Japonii, Chinach, Gruzji, Austrii. Jest wykładowczynią na Universität für Musik Und darstellende Kunst Wien.
Lena Krzanowska
Grę na skrzypcach rozpoczęła w wieku pięciu lat w Warszawskim Centrum Suzuki w klasie Marii Michalskiej. Od 2021 roku studiuje na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu pod kierunkiem prof. Anny Gutowskiej - najpierw w programie dla dzieci szczególnie uzdolnionych, a od 2024 roku w programie przygotowawczym na studia.
Występowała między innymi w Polsce, Austrii, Hiszpanii, Słowacji, Niemczech, Francji i Japonii. W ubiegłym roku zdobyła III nagrodę w HIYMC w Hongkongu, I nagrodę w konkursie im. Marine Iashvili w Tbilisi oraz Prof. Dichler Competition w Wiedniu. W 2024 uczestniczyła w projekcie „Cztery pory roku z mistrzem” pod batutą Maestro Piotra Pławnera, a także wystąpiła w cyklu koncertów „Mistrz i Uczeń” w Łańcucie. Jako solistka występowała z orkiestrą w Bratysławie pod dyrekcją Pawła Przytockiego oraz podczas międzynarodowych kursów muzycznych w Brescii. Jej działalność artystyczna obejmuje koncerty w Steinway & Sons Flagship, udział w cyklu Bösendorfer Afterwork Concerts, projekcie Young Masters on Tour w Lubece oraz serii koncertów Concertino Klang Bild Natur. Występowała również podczas wydarzeń poświęconych pamięci o Holokauście oraz wspierających działalność Amnesty International.
Urszula Ostrouch
Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie altówki prof. Lecha Bałabana, a także Podyplomowych Studiów Instrumentalnych w Akademii Muzycznej w Poznaniu, również pod jego kierunkiem. Podczas kursów mistrzowskich kształciła się pod okiem prof. Stefana Kamasy, prof. Doroty Sroczyńskiej, prof. Andrzeja Duzia i Piotra Reicherta. Poza Polską koncertowała w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Danii, Szwecji, Japonii i Chinach. Współpracowała z Filharmonią Poznańską, Teatrem Wielkim w Poznaniu i Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze. Od 2024 roku altowiolistka Filharmonii Podkarpackiej oraz pedagog altówki w szkole muzycznej. Współpracuje również z zespołem kameralnym ARSO Ensemble.
Anna Naściszewska
Wiolonczelistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Lidii Grzanki. Już w czasie studiów współpracowała z Wrocławską Orkiestrą Kameralną Leopoldinum. W latach 1992-1994 była członkinią Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie, z którą koncertowała w Polsce i za granicą, między innymi w tak prestiżowych salach, jak Filharmonia Berlińska czy Gasteig w Monachium. Od 1994 roku jest związana z Filharmonią Rzeszowską i jest jej koncertmistrzem. Z Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej odbyła dwukrotnie tournée do USA, Chin oraz wielu krajów europejskich (Hiszpania, Portugalia, Austria, Niemcy, Włochy, Szwecja, Czechy, Słowacja, Węgry, Litwa i Gruzja), występowała podczas znanych festiwali, między innymi w Toledo w Hiszpanii oraz wielokrotnie podczas koncertów w Wiedniu w słynnej Złotej Sali Musikverein.
Wraz z solistami i koncertmistrzami orkiestry Filharmonii Podkarpackiej współtworzy kwintet smyczkowy ARSO Ensemble, z którym koncertuje w kraju i za granicą.
Ważnym dokonaniem Anny Naściszewskiej jest udział w nagraniu płyty CD zawierającej „6 Sonat na smyczki” G. Rossiniego, wydanej przez firmę DUX. W 2008 roku wraz z grupą melomanów i muzyków rzeszowskich powołała do życia Stowarzyszenie MUSICUS Kameraliści Rzeszowscy, którego celem jest upowszechnianie muzyki kameralnej. Jest autorką wielu cyklów koncertowych adresowanych do szerokiego grona odbiorców - dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Są to między innymi cykle „Muzyka w ogrodach Rzeszowa”, RES concerti - rzeszowskie spotkania z muzyką kameralną”, „Razem w muzyce - razem w Europie”, „Melomaluchy”, „Symfonia Dziecięca - koncerty dla małych i dużych Melomanów”, „Mozartlandia - podróż do krainy muzyki”. Od 11 lat prowadzi klasę wiolonczeli w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie. Odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Elene Berdzenishvili
Urodziła się w 2008 roku w Tbilisi w Gruzji. W 2014 roku rozpoczęła naukę w Seminarium Muzycznym im. Manany Doijashvili w Państwowym Konserwatorium w Tbilisi, w klasie prof. Manany Kantarii. W 2018 roku wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym dla Młodych Muzyków „Art-Duo International Music Competition for Young Musicians” (Czechy, Praga) i zdobyła pierwszą nagrodę. W 2019 roku zajęła drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych im. Marine Iashvili i otrzymała nagrodę specjalną od firmy Yamaha. Jest laureatką pierwszej nagrody w Międzynarodowym Konkursie im. Otara Taktakishviliego (2018, 2021 i 2024), finalistką Konkursu Skrzypcowego w Chicago (2024) oraz zdobywczynią trzeciej nagrody w Międzynarodowym Konkursie im. Liany Isakadze (kategoria muzyka kameralna, 2025).
Od 2016 roku Elene Berdzenishvili aktywnie uczestniczy w różnych festiwalach muzycznych, takich jak: Międzynarodowy Konkurs - Festiwal „Rondo-Klasika”, „Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej w Tbilisi” i „Międzynarodowy Festiwal Muzyki w Telawi”. Brała udział w wielu recitalach u boku innych młodych muzyków w Tbilisi, Kutaisi, Batumi i Telawi. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich u prof. Sophii Jaffe (Niemcy), Deniz Tahberer (Niemcy), prof. Anny Gutowskiej (Austria/Polska), prof. Andrei Gajic (Szkocja), prof. Mari Tampere-Bezrodny (Estonia), prof. Jurgisa Dvarionasa (Litwa) i prof. Nany Jashvili (Niemcy/Gruzja).
Elene Meparishvili
Elene Meparishvili to 13-letnia gruzińska skrzypaczka, urodzona w 2013 roku. Uczy się w Seminarium Muzycznym im. M. Doijashviliego w Państwowym Konserwatorium w Tbilisi. Gra na skrzypcach od pięciu lat - obecnie jest uczennicą Diny Jaiani. Jest laureatką licznych konkursów międzynarodowych, takich jak: Międzynarodowy Konkurs Antona Rubinsteina na skrzypce junior 2025 - finalistka, Międzynarodowy Konkurs Duetów Artystycznych 2025 - nagroda główna, Międzynarodowy Konkurs Balysa Dvarionasa 2024 - finalistka, dyplom, nagroda specjalna „Za emocjonalną szczerość muzyki”, Międzynarodowy Konkurs Genewski Junior Online 2023 - 2. nagroda, Międzynarodowy Konkurs Liany Isakadze 2025 - 1. nagroda, Międzynarodowy Konkurs Otara Taqtaqishviliego 2024 - 1. nagroda, Międzynarodowy Konkurs Marine Iashvili (uczestniczka poza konkursem) 2022 - nagroda specjalna: skrzypce 1/2 Yamaha, Międzynarodowy Konkurs Manany Doijashhvili 2023 (uczestniczka poza konkursem) - trzy nagrody specjalne, Międzynarodowy Konkurs „Rondo Klasika” 2025 - nagroda główna.
Program:
Luigi Boccherini, Fandango
Máximo Diego Pujol
Suite Buenos Aires
Pompeya, Palermo San Telmo, Microcentro
Carlos Guastavino, Las Presencias nr 6 „Jeromita Linares”
Allegretto amabile, Molto sostenuto, Allegretto amabile
Pablo Sarasate, Romanza Andaluza op. 22
Elene Meparishvili
Miriam Rodriguez Brüllová
M. de Falla La Vida Breve
Elene Berdzenishvili
Miriam Rodriguez Brüllová
Astor Piazzolla, L'histoire du Tango
Café, Nightclub
Anna Gutowska
Miriam Rodriguez Brüllová
Enrique Granados, Danza espagnole nr 5 „Andaluza”
Lena Krzanowska
Miriam Rodriguez Brüllová
Alexander Vinitsky Samba for Five
